Dünden bugüne Europa Express Lojistik...

1963 yılında hizmet sağlamaya başlayan Europa Express Uluslararası anlamda komple ve parsiyel taşımacılık çözümleri sunarak faaliyetlerine başlamıştır. İlk etapta yoğun bir şekilde başta Almanya olmak üzere tüm Europa ülkelerine çalışan Europa Express daha sonra çıtayı yükselterek tüm dünya ülkelerine sevkiyatlara başlamıştır.

Marka bilinirliğinin bu seviyelere gelmesinin en büyük sebeplerinden birtanesi seksenli yılların henüz başlarında UPS ve FEDEX gibi dünyanın tanınmış karşı şirketlerine karayolu taşımacılığı konusunda çözümler üretmesi ve bir çözüm ortağı olmasıdır. Dünya’nın en büyük lojistik işletmeleri ile birlikte çalışmak bizlerde fazlası ile bilgi ve birikime yol açarak yol göstermiştir. Müşteri taleplerini önemseyen ve taleplere zamanında ve profesyonellikle cevap vermek isteyen işletmemiz uluslararası anlamda evden eve taşımacılık hizmeti sunan Dünya’nın ilk lojistik şirketi olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Europa Express Lojistik günümüzde farklı kapasitelere ve özelliklere sahip 430 adet araçtan oluşan geniş filosuna 2 adet kuru yük gemisi ekleyerek denizyolu taşımacılığında büyük bir adım atmayı başarmıştır. Kuru yük gemilerimiz Post-Panamax büyüklüğüne sahip olup genel kargo ve konteyner taşımacılığı hizmetlerinde tercih edilmektedir. Havayolu taşımacılığı için tercih etmiş olduğumuz Airbus A330 tipi uçaklar ile kıtalararası kargo ve nakliye çözümleri üretmekteyiz. 330 metreküp ve 64480 kg taşıma kapasitesine sahip olan uçaklarımız ile denizaşırı ülkelere 5 işgünü içerisinde teslimat sağlayabilmekteyiz.